Writing

When writing text for others to read, try and write directly to your audience.

Explain your ideas as clearly and simply as you can to help avoid misunderstandings. One thing you can do is to avoid long words when a short one will do.

In the forums it will really help to keep your whole posts short and on-topic. Instead of one long rambling post that makes many different points, it may be better to write several shorter ones (they may even belong in separate forums).

Kirjutamine

Kui kirjutad teksti teistele lugemiseks, püüa kirjutada otse lugejate poole pöördudes.
Selgita oma ideid nii lihtsalt ja arusaadavalt kui võimalik, et vältida arusaamatusi. Soovitav on vältida pikki sõnu, kui lühikestega hakkama saab.

Foorumil tuleb tõepoolest kasuks, kui sinu postitused on lühidad ja teemakohased. Pika ja lohiseva kirja asemel, mis sisaldab mitut erinevat seisukohta, on mõistlikum kirjutada mitu lühemat kirja (need võivad koguni kuuluda erinevatesse foorumitesse).

Redigeeri oma teksti nii palju kui vajalik, kuni see on täpne. Isegi foorumi postituste puhul on maksimaalne redigeerimisaeg 30 minutit pärast postitamist, et minna tagasi ja teha vajalikud parandused.

Teistele vastates püüa välja mõelda huvitavaid küsimusi, mida neile esitada. See on abiks kõigile, et mõelda arutletavate teemade üle ja neist ka õppida..

K├Áikide abifailide indeks
Show this help in language: English